Dnes je 19. červen 2024, svátek má Leoš
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Ústí Bytový dům v Matiční ulici v Ústí n.L. je kombinací krizového bydlení a dostupných bytů Vytvořit článek
Bytový dům v Matiční ulici v Ústí n.L. je kombinací krizového bydlení a dostupných bytů
Redakce iÚSTECKO - 23. 05. 2024    1923    0 Líbil se vám tento článek?

ÚSTÍ NAD LABEM - 23.05.2024

Rekonstrukce bytového domu v Matiční ulici v Ústí nad Labem je u konce a brzy se do něj nastěhují první obyvatelé. V rámci projektu byly zrekonstruovány tři malometrážní byty pro krizové účely a několik bytů určených k pronájmu.

Bytový dům na adrese Matiční 183/9 v Ústí nad Labem prošel v posledních měsících rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo vytvořit moderní a komfortní bydlení pro osoby v nouzi a pro ty, kteří hledají dostupné bydlení v centru Ústí nad Labem. V rámci projektu byly kompletně zrekonstruovány tři byty o rozloze cca 30 m2, které budou sloužit jako krizové ubytování pro ženy a osamělé rodiče s dětmi v tíživé životní situaci. Byty jsou vybaveny základním nábytkem a spotřebiči a splňují všechny požadavky na komfortní bydlení.

Kromě krizových bytů nabízí rekonstruovaný dům i několik bytů určených k pronájmu. Tyto byty jsou určeny pro zájemce, kteří hledají dostupné a moderní bydlení v klidné lokalitě s dobrou občanskou vybaveností. Byty jsou různě velké a nabízí variabilní dispoziční řešení.

Celkové náklady na rekonstrukci bytového domu dosáhly 4,2 milionu korun. Projekt byl částečně financován z Fondu Ústeckého kraje, a to ve výši 1 milionu korun.

Předání základních informací a přivítání účastníků se ujal náměstek primátora Tomáš Vlach: „Krásné Březno je městská část s dobrou občanskou vybaveností. Investicemi města chceme přispět ke zklidnění lokality včetně ulice Matiční. Jeden bytový dům jsme již opravili a také jsme provedli demolici některých zchátralých budov.“ Následně se slova ujal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek, který stručně shrnul spolupráci města a kraje na takových projektech, jako je právě bytový dům v Matiční ulici a ocenil přístup města ve snaze dokončit potřebné projekty.

Zdroj a foto: Město Ústí nad Labem

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu