Dnes je 19. červen 2024, svátek má Leoš
Domů Kalendář akcí MALÝ PRINC v divadle v Mostě Přidat událost
MALÝ PRINC v divadle v Mostě
Pořadatel:
Místo konání:
Divadlo Most
Začátek:
12. 12. 2023, 19:00
Konec:
12. 12. 2023, 21:00

Popis události

„Dospělí jsou opravdu moc, moc zvláštní, říkal si malý princ v duchu…“

Na Sahaře havarovalo letadlo. Možná právě nyní, zatímco čtete tuto větu. Pilot letadla uprostřed pustiny potká prince, malého chlapce z daleké planety. Ovšem není princ jako princ. Tenhle princ totiž opustil svoji planetu a zahájil tak pouť, při níž navštívil další planety a setkal se při tom s bytostmi ztělesňujícími různou podobu našeho vztahu ke světu (král, ješita, pijan, podnikatel, místopisec). Na šesté planetě spatřil udřeného lampáře a sedmou planetou, na které Malý princ přistál, je planeta Země. A zde se setkal s pilotem (a také s liškou, beránkem a dalšími) a zatímco se pilot snaží opravit letadlo, vyprávějí si o všem možném. O kráse, o štěstí, o zlu, o lásce… Zkrátka o životě.

Malého prince tvoří jednoduchý epický rámec, soubor jakýchsi básnicko-filozofických mini příběhů a mikro situací, v nichž je dětský hrdina konfrontován s různými jevy moderního světa (egocentrismem, materialismem, touhou ovládnout přírodu ad.). Princ však spatřuje důležitost v něčem jiném. V hodnotách srdce, přátelství, soucitu a optimismu. A tak se jeho setkávání se se zdejším světem stává jakousi školou umění žít.

Malý Princ je nejen nejznámějším dílem francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho, ale zároveň jeden z nejčtenějších a nejpřekládanějších pohádkových příběhů moderní literatury 20. století. V případě mostecké divadelní adaptace se malí i větší diváci mohou těšit na magické vyprávění v působivé výpravě.

Cena vstupenky  230, 250 Kč, senioři 138, 150 Kč, studenti 115, 125 Kč

Délka představení je 110 minut


Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu